KYKLOP o.p.s.: Někdo vidí, někdo ne, společně se bavíme!

Letní výlety 2019

Blíží se nám letní prázdniny a my jsme si pro Vás připravili zajímavé výlety. Pojďte s námi navštívit zajímavá místa nebo se odreagovat u muziky a připomenout si staré časy u ohně se špekáčkem a kusem chleba.

Výlet je vždy celodenní, svačinku s sebou a oblečení podle typu výletu. V případě zájmu se do 30. června hlašte na emailu kyklop@kyklop.net.

Výlet č. 1

Hrobka a labyrint
Kdy: 24. července 2019
Kde: Brno
Program: K vidění bude kapucínská krypta, kde objevíte mumie mnichů a měšťanů, labyrint pod Zelným trhem, u Staré radnice Mincmistrovský sklep, děsuplné kasematy pod Špilberkem, které bývaly vězením pro nejtěžší a nejnebezpečnější zločince monarchie nebo druhou největší kostnicí v Evropě, která se ukrývá pod kostelem svatého Jakuba.

Výlet č. 2

V koňském sedle
Kdy: 2. srpna 2019
Kde: Droždín/Olomouc
Program: Zde si povíme něco o koních, jak žijí a čím se živí. Vyzkoušíte si hřebelcování srsti, sedlání a na závěr se svezete na koňském hřbetě. Falkon je zkušený valach klidné a mírumilovné povahy, ochotný pracovat a naslouchat lidem.

Výlet č. 3

Muzeum hudebních nástrojů z celého světa
Kdy: 14. srpna 2019
Kde: Ostružná
Vstupné: dospělí 50 Kč/dítě 30 Kč
Program: Zahrnuje přes 600 hudebních nástrojů, známých i neznámých. Shlédnout můžete klasické nástroje i některé unikáty, např. africká harfa Kora, historický vietnamský nástroj Dan Bau a tibetská trubka Rkan dung. Obsáhlá je i sbírka citer. Objednat lze i zážitkovou prohlídku s ukázkou hudby a poutavým výkladem. V březnu 2015 expozice získala certifikát Jeseníky - originální zážitek.

Výlet č. 4

Mohelnický dostavník
Kdy: 29. srpna - 1. září 2019
Kde: Mohelnice
Vstupné: pernamentka na celý festival včetně Bouzova 600 Kč, držitelé průkazu ZTP/P ZDARMA (na celý festival včetně Bouzova) a jejich doprovod 300 Kč, děti do 15ti let zdarma v doprovodu dospělého rodiče s platnou vstupenkou
Program: Pojďte s námi si zpříjemnit poslední víkend v prázdninách trampskou a folkovou muzikou se známými muzikanty jako jsou např. Poutníci, Žalman, Daniela Ulrychová, a další. Zde je celodenní občerstvení, sociální zařízení a spát se dá přímo v areále ve vlastních stanech zdarma.